Regió7

Regió7

  1. Regio7
  2. Resultats Eleccions
  3. Europees
  4. España
  5. Castella i Lleó
  6. Salamanca
  7. Lumbrales

Resultats Eleccions Europees Espanya - Lumbrales

  • Actualitzat 23:15
  • Escrutat 100%
  • Participació 51.9%

Nombre de vots per partit

PP

339 (50.37%)

PSOE

213 (31.64%)

VOX

57 (8.46%)

SALF

17 (2.52%)

Podemos

14 (2.08%)

Sumar

9 (1.33%)

PP

371 (36.55%)

PSOE

360 (35.47%)

CS

162 (15.96%)

Podemos

52 (5.12%)

VOX

44 (4.33%)

I.Fem

3 (0.3%)

Vots per partit

Partit Vots 2019 % Vots 2019
PP 339 371 50.37% 36.55%
PSOE 213 360 31.64% 35.47%
VOX 57 44 8.46% 4.33%
SALF 17 2.52%
Podemos 14 52 2.08% 5.12%
Sumar 9 1.33%

Resum escrutini

Escrutat 100%
Total Escons
Vots Comptabilitzats 100% 1.312
Abstenció 48.09% 631
Vots Nuls 1.17% 8
Vots en Blanc 1.18% 8

Províncies de Castella i Lleó

Àvila

Àvila

Burgos

Burgos

Lleó

Lleó

Palència

Palència

Salamanca

Salamanca

Segòvia

Segòvia

Sòria

Sòria

Valladolid

Valladolid

Zamora

Zamora