Regió7

Regió7

  1. Regio7
  2. Resultats Eleccions
  3. Europees
  4. España
  5. Comunitat Valenciana
  6. Castelló
  7. Montanejos

Resultats Eleccions Europees Espanya - Montanejos

  • Actualitzat 23:15
  • Escrutat 100%
  • Participació 63.55%

Nombre de vots per partit

PP

112 (38.35%)

PSOE

109 (37.32%)

VOX

39 (13.35%)

Sumar

9 (3.08%)

SALF

7 (2.39%)

Podemos

4 (1.36%)

PSOE

132 (36.97%)

PP

101 (28.29%)

VOX

39 (10.92%)

CS

37 (10.36%)

Podemos

21 (5.88%)

Coal (Compromís + En Marea +CHA + PCAS + Caballas + NC + Mès + CpM + Iniciativa + Izquierda Andalucista + PvE)

14 (3.92%)

Vots per partit

Partit Vots 2019 % Vots 2019
PP 112 101 38.35% 28.29%
PSOE 109 132 37.32% 36.97%
VOX 39 39 13.35% 10.92%
Sumar 9 3.08%
SALF 7 2.39%
Podemos 4 21 1.36% 5.88%

Resum escrutini

Escrutat 100%
Total Escons
Vots Comptabilitzats 100% 461
Abstenció 36.44% 168
Vots Nuls 0.34% 1
Vots en Blanc 0.34% 1

Províncies de Comunitat Valenciana

Alacant

Alacant

Castelló

Castelló

València

València